Polecamy
Tatuaże idealne dla kobiet – poznaj wyjątkową symbolikę!
Tatuaże

Tatuaże idealne dla kobiet – poznaj wyjątkową symbolikę!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Tatuaże z każdym rokiem stają się coraz bardziej powszechne wśród ludzi w różnym wieku. Kiedyś tatuaże nie były akceptowane przez społeczeństwo, teraz są podziwianymi działami sztuki na naszym ciele. Wiele tatuaży, które robią sobie kobiety ma dla nich duże znaczenie. Wiele z nich symbolizuje ważne wydarzenia, przypomina piękne chwile lub dodaje odwagi w trudnych momentach. Czasami nowy tatuaż może być formą terapii, zapomnienia i nowego początku. 

Kobiety coraz chętniej zdobią swoje ciało oryginalnymi i wyjątkowymi tatuażami. Tatuatorki i tatuażyści stają się prawdziwymi artystami, którzy potrafią za pomocą igły stworzyć na ciele prawdziwe arcydzieła. Wiele tatuaży jest subtelnych, wykonanych za pomocą delikatnych linii. Jakie wzory i motywy najczęściej są przez nie wybierane? Czy kobiety wolą małe, minimalistyczne tatuaże, czy może wręcz przeciwnie? 

Kiedy zrobić sobie pierwszy tatuaż?  

Nie ma idealnego wieku na zrobienie pierwszego tatuażu. Każdy wiek jest dobry, aby rozpocząć swoją przygodę z tą formą ozdabiania ciała. Wiele osób swój pierwszy tatuaż robi  na swoje 18-naste urodziny, jako forma podkreślenia wejścia w dorosłość. Jednak jak podkreślają tatuatorzy, nie brakuje kobiet i mężczyzn, którzy na swoją pierwszą “dziarę” przychodzą w dojrzałym wieku. Tatuaż przestał stygmatyzować, a stał się ciekawym sposobem na wyrażenie swojej osobowości, poglądów oraz upodobań. Tatuaż wygląda atrakcyjnie nie tylko na młodym i wysportowanym ciele, stanowi też piękną ozdobę na osobach w starszym wieku i z różnym bagażem doświadczeń. Najczęściej jednak klientami salonów tatuażu są osoby między 25. a 45. rokiem życia. 

Tatuaż jako remedium i sposób terapii 

Tatuażyści wiedzą, że wiele osób przychodzi do ich studia, aby wykonać tatuaż, który ma pomóc im poradzić sobie z trudnym momentem w życiu lub rozpocząć nowy rozdział. Specjaliści od zdobienia ciała, wykonując tatuaż, słyszą niesamowite historie, które stają się motywem do pokrycia skrawka ciała tuszem. Duże znaczenie ma fakt, że tatuaż robiony jej zazwyczaj na zawsze, więc jest to z reguły przemyślany i świadomy krok. Dzięki czemu można uwiecznić na ciele ważne wydarzenie, daty, ludzi, którzy są dla nas ważni, a nawet ukochane zwierzęta. Kobiety często tatuują sobie wzory, które mają im przypominać o ich sile i niesamowitej odwadze. 

Jakie motywy najczęściej wybierają kobiety? 

Kobiety często tatuują sobie motywy związane z wolnością, nadzieją oraz mocą i odwagą. Są to często wzory przedstawiające jaskółki, motyle, skrzydła, piórka oraz strzały skierowane do góry. Mimo tego, że motywy i wzory tatuaży się powtarzają, każdy tatuator ma swój indywidualny styl, dlatego efekt końcowy zawsze jest wyjątkowy i oryginalny. Dla kobiet często ważniejsze od samego obrazka, jaki wybierają, jest jego znaczenie. Dzięki temu kobieta zawsze, kiedy na niego spojrzy, może przypomnieć sobie o swojej sile, o lepszej przyszłości, jaka ją czeka oraz o tym, jak wiele w życiu doświadczyła. Sama decyzja o tatuażu jest często aktem odwagi, który ma pokazać kobiecie, że może czerpać siłę ze swojego wnętrza i to dla siebie powinna być bohaterką. 

Jakie miejsce na ciele jest najlepsze na tatuaż? 

Najczęściej decydujemy się na tatuaż na ramieniu lub przedramieniu. Jest to dobre miejsce, bo tatuaż można pięknie eksponować zwłaszcza w letnie dni. A kiedy potrzebujemy zakryć wytatuowany obszar ciała, wystarczy włożyć koszulkę z długim rękawem. Innymi popularnymi miejscami, gdzie zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają swoje tatuaże, są plecy, uda, nadgarstki oraz żebra. Warto przy wyborze wzoru i miejsca tatuażu posłuchać sugestii tatuatora, który podpowie, na którym obszarze ciała dany tatuaż będzie wyglądać najkorzystniej.

Zdjęcie główne: Annie Spratt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Fasony i wzory legginsów do różnych typów sylwetki
Fasony i wzory legginsów do różnych typów sylwetki
Odkryj jak idealnie dopasować legginsy do typu sylwetki. Sprawdź jakie fasony i wzory są dla Ciebie i podkreślaj swoje atuty.
Jak stylizować ubrania dla puszystych na różne okazje
Jak stylizować ubrania dla puszystych na różne okazje
Odkryj tajniki stylizacji ubrań dla osób puszystych na różne okazje. Znajdź inspiracje i praktyczne porady, jak dobrze wyglądać i czuć się pewnie niezależnie od rozmiaru.
Jak różne typy wad wzroku wpływają na naszą codzienną aktywność?
Jak różne typy wad wzroku wpływają na naszą codzienną aktywność?
Zbadajcie, jak różne typy wad wzroku, takie jak krótkowzroczność czy astygmatyzm, mogą wpływać na waszą codzienną aktywność. Poznajcie anatomiczne przyczyny tych efektów i strategie radzenia sobie z nimi.
Ostatnie wpisy